×

Yerden Isıtma Sistemleri Temizliği

Yerden ısıtma sisteminin birçok avantajı vardır. Daha az enerji tüketimi ile sizin cebinizi korur. Klasik petek sistemlerine göre daha verimli ısınmayı sağlar hem de estetik kaygısı olan kişiler için  görsel olarak görünen bir petek olmadığı için estetik açıdan da tercih sebebidir. Isınma sistemlerin sağlıklı tutmak için düzenli olarak bakım ve temizliği yapılmalıdır. Eğer düzenli olarak bakım yapılmazsa zaman içerisinde büyük sorunlara mahal verebilir. İşlem uzmanlık isteyen bir iştir. Kesinlikle İşin ustasına teslim etmeniz gerekir.

Yerden Isıtma Sistemi Temizlenmezse Nasıl Problemler Oluşur?

Alttan ısıtma sistemi ısınma sistemleri içerisindeki en makul ısınma sistemidir. Eğer düzenli olarak bakımları yapılmazsa, Zaman içerisinde borular yıpranır ve çatlar. Boruların içinde biriken kalıntılar tıkanıklığa sebep olur. Tıkanıklıklar kötü kokulara sebep olabilir. Kombiniz daha çok pompa yapmak zorunda kalır ve ömrünü erken tamamlar. Daha çok çalışan kombi enerji tüketimini arttırır.

Yerden Isıtma Sistemi Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Isıtma sistemlerine düzenli olarak temizliği yapmanın en önemli noktası, daha verimli sonuçlar vermesidir. Kimyasal içerikli ilaç ile işlem doğru yapıldığında ise, ilacın asidik kimliği tüm o kalıntıları yerinden söker. Basınçlı su uygulandığında ise gevşeyen tüm kalıntılar petekten dışarı tahliye edilir. Kombinin ömrünü uzatmak ve daha verimli çalışmasını sağlamak için İlaçlı yerden ısıtma temizliğini tercih etmelisiniz.;

  • Eğer borular içerisindeki kalıntılar düzenli olarak temizlenirse kombinin pompası daha az yorulur.
  • Düşük enerji ile daha fazla ısınırsınız. Doğalgaz faturanızda farkı hissedeceksiniz.
  • 2 ila 3 yıl da bir temizlik yapılması yeterlidir.
  • Boruların içerisine yollanan kimyasallar, boru içerisindeki oluşabilecek çatlakları önler ve onarır sizi ekstra maliyetlerden korur.

Nasıl Yerden Isıtma Sistemi Temizliği Yapılır?

Yerden ısıtma sistemi temizlerken yapılan adım adım şunlardır;

  • Petek temizleme makinesi tesisat sisteme bağlanır.
  • Her bölge ayrı ayrı temizlenmelidir.
  • Bir bölge için temizliğe başlandığında diğer bölgelere giden su vanaları kapatılır.
  • Kombiye giden su vanaları kapatılır.
  • Makine sayesinde havayla birlikte basınçlı su borulara gönderir ve özel içerikli kimyasal ilaçlar sayesinde boruların içerisindeki tüm kalıntıları temizler.
  • Koruyucu kimyasal gönderilerek işlem sonlandırılır.


Yerden Isıtma Sistemli Evin Havası Nasıl Alınır?

Öncelikle kollektör üzerindeki purjörler gevşetilerek, su gelene kadar beklenir. Daha sonra Banyodaki havlupan üzerindeki hava alma tapaları gevşetilerek, havası boşaltılır ve son olarak kombi üzerindeki purjör gevşetilerek havası alınır. Bizim size önerimiz profesyoneller tarafından yapılmasını sağlamanız.

Temizlik Sırasında Tadilat İşlemi Var Mıdır?

Temizlik sırasında eğer herhangi bir tadilat gerektiren durum olursa, tadilat işlemi de yapılır. Ancak tadilat işlemi, temizlik ücretine dahil değildir. Yapılan tadilat işlemine göre ekstra ücret talep edilir.

Neden Uzman Desteği Almalısınız?

Yerden ısıtma sistemlerinin temizliği için kesinlikle tecrübeli ve profesyonel kişilerden destek almalısınız. Bu işlemler sırasında her adımı eksiksiz ve doğru yapılmalıdır, eğer düzgün yapılmazsa kombiniz bozulabilir. Bu istemeyeceğimiz sonuçlar yaşanmaması için işlemleri kendiniz yapmamanız lazım. Bu tercih sizi hem tehlikeli sonuçlarla yüzleşmek zorunda bırakabilir hem de kombinize zarar verebilir. Kullanılan ilaçların kimyasal içeriğe sahip olmasından ötürü kesinlikle temastan kaçınılmalı ve solunmaması lazım. Profesyoneller tarafından yapılmasını istemekte fayda var.

Hangi Bölgelere Hizmet Vermekteyiz?

İlaç ile petek temizliği hizmeti için ekibimiz İstanbul’un her bölgesinde hizmet vermektedir.

Yerden Isıtma Sistemi Fiyatları Nelerdir?

Hizmet bedelimiz durumlara göre farklılık gösterebilir. Kullanılan ilaçlara ve uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterir. Bu sebepten sağlıklı fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.