×

Yerden Isıtma Sistemi Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Yerden ısıtma sisteminin birçok avantajı vardır. Daha az enerji tüketimi ile daha verimli ısınmayı sağlar hem de görsel olarak görünen bir petek olmadığı için estetik açıdan da tercih sebebidir. Isınma sistemlerin de verimi stabil tutmak için düzenli olarak bakım ve temizliği yapılmalıdır. Eğer düzenli olarak bakım yapılmazsa zaman içerisinde büyük sorunlara mahal verebilir..

Yerden Isıtma Sistemlerini Bakımı

Yerden ısıtma sistemi bakımı yapılırken dikkat edilmesi gerekli huşular vardır. Yerden ısıtma sistemlerinde genel olarak dikkat edilmesi gereken unsurlar şöyledir;

  • Yerden ısınma sisteminin bakımı, bu alanda yetkinliği olan ve tecrübeli uzmanlara yaptırmalısınız
  • Bakım kapsamının en önemli adım tesisat sisteminin temizliğidir.
  • Temizlik sonrası oluşan havanın alınması önemli bir husustur.
  • Yerden temizleme sistemi düzenli olarak 2-3 yılda bir temizlenmelidir.

Yerden Isıtma Sisteminin Temizliğinde Kimyasal Madde Kullanımı

Yerden ısıtma temizliği sırasında kullanılan özel içerikli kimyasallar boru içerisindeki oluşabilecek çatlakları önler ve onarır sizi ekstra maliyetlerden korur ve Bakteri oluşumuna elverişli olduğu için eğer ilaç kullanılmazsa kalıcı olarak tıkanmalara sebep olur.

Yerden Isıtma Sistemi Temizliği Nasıl Yapılır?

Yerden ısıtma sisteminin temizliğini kesinlikle işin uzmanı olan kişilere emanet etmelisiniz. Bu işlemler esnasında yapılacak bir hata sizi büyük külfetler altına sokabilir. İşinin ehli tecrübeli bir firma ile çalışmak isterseniz bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.