×

Su Kaçağı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Su kaçağı yaşam alanlarımızda oluşan ve can sıkan bir süreçtir. Hem görsel olarak hem de kötü koku oluşuma sebep olduğu için en hızlı şekilde soruna bir çözüm bulunmalıdır. En iyi çözümü işinde tecrübeli ve ekipmanları son teknoloji uzmanlardan destek almaktır.

1. Su kaçağı neden oluşur?

Su kaçaklarının sebep olan birçok unsur vardır bunlardan bazıları;

  • Tesisat ustasının yapım aşamasında yanlış veya yetersiz döşeme yapması
  • Zaman içerisinde eskiyen tesisat sistemlerinin ömrünü tamamlaması
  • İnşaat firmasının yapım esnasında tercih ettiği ucuz ve kalitesiz boru kullanımı

2. Neden su deposu temizliği önemlidir?

Su depolarında zaman içerisinde biriken kalıntılar ve tortular tıkanıklığa sebep olur. Bu durum sonucunda boruların iç kısmının yıpranmasına sebep olur. Su kaçağı başta olmak üzere bir çok su tesisat sistemlerinde sorunlara sebep olur. Uzman desteği olarak düzenli olarak temizlik ile, bu tarz sorunların riskinin almayacağınızı söyleyebiliriz.

3. Su kaçağından ötürü oluşan olumsuz etkiler nelerdir?

Su kaçağı, apartman tarzı yapılarda oluştuğunda alt katınızdaki evin tavanında lekelere ve rutubete sebep olur. Bu durum sizi yüksek maliyetler altına girmenize sebep olabilir. Ve Oturduğunuz yapının daha hızlı yıpranmasına sebep olur. Böyle sorunlar oluştuğunda kesinlikle uzman desteği almalısınız.

4. Su kaçağı yerinin tespitinde nasıl bir hizmet veriyorsunuz?

Su kaçağı tespiti aslında gözle görülür şekilde bazı belirtiler verir ve bu belirtiler esnasında uzman ekiplerin desteğine başvurulur. Su tesisat sistemlerinde oluşan kaçakların tespitinde eğer kırılıp dökülmeden kendinize ekstra maliyetler çıkarmak istemiyorsanız, son teknolojili cihazlar ile çalışan ekipleri tercih etmelisiniz. Biz firma olarak son teknoloji cihazlar ve işinde uzun yıllardır tecrübeli ekibimiz ile destek vermekteyiz. Sorunun Tespiti yapıldıktan sonra gerek olursa tadilat yapılır.

5. Su kaçağının yerinin tespitinde kullandığınız cihazlar nelerdir?

Yüksek teknolojili cihazlar ile tespit etmekteyiz. Günümüz teknolojisinin bize sunduğu cihazlar şunlardır;

  • Yüksek Çözünürlüklü kameralı görüntüleme cihazı
  • Elektromanyetik amfi cihazı
  • Nem ölçer
  • Boru bulma cihazı
  • Termal özellikli kamera
  • Hassas Akustik dinleme cihazı

6. Tespit işlemi ne kadardır sürer?

Kaçağın olduğu yerinin tespit edilmesi biraz zaman alabilir çünkü bütün yapının incelenmesi gerekebilir fakat tespit yapıldıktan hemen sonra çok kısa süre içerisinde sorun çözülür.

7. Hangi Bölgelerde Hizmet Veriyoruz?

İstanbul’un her yerinde koku tespiti hizmeti veriyoruz. Ne zaman bize İhtiyaç duyarsanız hemen ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

8. Yaptığınız işlemlere garanti süresi ne kadar?

İşinin uzmanı ekiplerimiz tarafından yapılan işlemlerimizde 1 yıllık bir garanti süresi veriyoruz. Garanti kapsamında oluşan problemlerde ücretsiz destek sağlıyoruz.

9. Su kaçağı tespit ücreti ne kadardır?

Su kaçak tespit fiyatları konusunda Uygulanan işlemlere bağlı olarak fiyat belirlenir. Öncelikle kaçağın yerinin ve kaynağı tespit edilmesi için ücret ödenmesi gerekir. Sonrasında yapılcak olan işlemler ücreti hakkında ve daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hizmet talebinde bulunmak için de firmamıza ulaşabilirsiniz ve aynı gün içerisinde İstanbul’un her bölgesinde hizmet verebilmekteyiz.