×

Petek Temizliği İle Alakalı Sık Sorulan Sorular

Petek temizliği insanlarımız tarafından gereken hassasiyet gösterilmese de yılda 1 defa veya en geç 2 yılda bir yapılması önerilen bir işlemdir. Bu konuda kafamızda oluşan soruların cevaplanması gerekir.

1. Petekler neden ısınmıyor?

Kombinizde eğer bir sorun yoksa ve petekler ısınmıyorsa, zaman içerisinde petek içinde pislikler ve kalıntılar oluşur. Petek temizleme işlemi ile peteklerin içi temizlenir ve sonrasında hem petekler daha verimli kullanılır bu durum doğalgaz faturanızda fark oluşturur. Diğer bir sebep ise zaman içerisinde oluşan peteğin içerisinde oluşan hava yeterince düzgün alınmadıysa da ısınma sorunları ile karşılaşa bilirsiniz. Sorunun ne olduğunun tespiti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2. Neden peteğin alt ya da üst bölümü ısınmıyor?

Isınmayan bölgede tıkanıklık olduğunun göstergesidir. Tıkanıklığın olduğu kısımda için sıcak su dolaşımı sağlanmaz ve bu durum peteklerin kısımların arasında fark oluşturur. Petek temizliği yapıldığında, içindeki pislikler ve kalıntılar tahliye edilir ve bu sayede peteğin her tarafında sıcak su dolaşımı olacağı için eşit şekilde ısınmaya başlar.

3. Neden petek temizliği düzenli olarak yapılmalıdır?

Bu işlemi düzenli olarak yaptırmak peteklerin ısınmasındaki verimi %100 e kadar etkiler. Kış aylarında kullanılan ve yaz boyunca da kapatılan peteklerin içerisinde su kalmaya devam eder. İçersin de bulunan beklemiş su, zaman içerisinde tortulaşarak peteklerin içlerini olumsuz şekilde etkiler. Hem kombinin Hem de peteğin ömrünün uzatılması ve verimi arttırmak için düzenli olarak peteklerin temizlenmesi gereklidir.

4. Petek temizliğinin faydaları nelerdir?

Eğer Düzenli olarak temizleme işlemi yaptırırsanız, Sizi şaşırtacak sonuçlar görebilirsiniz.

 Düzenli petek temizliği sonucunda;

  • Petek temizliği sayesinde, peteğin içersin zamanla oluşan tüm pislikler ve tortular gider. Bu sayede eğer petek içerisinde tıkanıklık problemi varsa sorun ortadan kalkar. Peteğiniz yeterince temiz olursa, peteğin her bölgesi daha verimli ve eşit bir şekilde ısınır.
  • İşlem düzenli yapılırsa Kombiniz daha temiz çalışacağı için ömrü daha uzun olur.
  • Isınma veriminiz %100 artar.
  • Daha düşük enerji tüketimi ile eviniz veya işletmeniz daha fazla ısınır.

5. Petek temizliği için hangi çözümleri sunuyoruz?

İlaç ile petek temizliği günümüzde daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Çünkü peteklerdeki verimi arttırdığı bir gerçektir. Düzenli olarak Petek bakımının yapılmasının en önemli adımlarından biri temizliktir ve bu uygulamanın düzgün yapılması gerekir.

6. Petek temizliğini ne kadar sürede yaptırmalıyız?

Petek temizliği insanlarımız tarafından gereken hassasiyet gösterilmese de yılda 1 defa veya en geç 2 yılda bir yapılması önerilen bir işlemdir. Bu konuda kafamızda oluşan soruların cevaplanması gerekir.

7. Petek Temizliğinden Sonra Garanti Veriyor Musunuz?

Petek temizleme işlemi yapıldıktan sonra firmamız işlem için 1 yıl garanti veriyor. Yapılan işlem sonrasında hemen ilk faturada farkı hissedeceksiniz.

8. Hangi Bölgelere Hizmet Vermekteyiz?

İlaç ile petek temizliği hizmeti için ekibimiz İstanbul’un her bölgesinde hizmet vermektedir.

9. İlaç ile Petek Temizliğinin Ücretleri Ne Kadardır?

Hizmet bedelimiz durumlara göre farklılık gösterebilir. Kullanılan ilaçlara ve uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterir. Bu sebepten sağlıklı fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.