×

Petek Sistemleri Nasıl Çalışır?

Petek bakımı ve temizliği, peteklerin sorunsuz şekilde çalışması için önemli etkenlerdir. Petek, kombi tarafından ısıtılan suyun geçtiği sistemlerdir. Peteklerin içi temizlenmediğinde, vanası kontrol edilmediğinde ve havası alınmadığında verimli çalışmaz. Bu yüzden de eviniz yeterince iyi ısınmama sorunu ile karşı karşıya kalır.

Petek Temizliği Yapılmadığında Ne Tür Sorunlar Oluşur?

Petek temizliği eğer düzenli olarak yapılmazsa, zaman içerisinde petek içinde kalıntılar ve tortular oluşur. Bu durum sizin hem ısınma problemi ile karşılaşmanıza hem de ekstra maliyetler altına girmenize sebep olur. Düzenli olarak petekler temizlenirse peteklerin içi temiz olduğundan verim artacak ve daha az enerji ile daha yüksek verim alacaksınız. Bu durum hemen ilk faturanızda yansıyacak ve sizi sürekli ek maliyetlerden israftan koruyacak. Düzenli petek temizliği ile doğalgaz faturalarınızda en az %5’lik bir düşüş yaşanır.

Neden Peteklerde Isı Problemi Olur?

Eğer kombinizde bir sorun olmadığını halde petekleriniz soğuksa petek temizliği gerekebilir. Kış aylarında kullanılan ve yaz boyunca da kapatılan peteklerin içerisinde su kalmaya devam eder. İçersin de bulunan beklemiş su, zaman içerisinde tortulaşarak peteklerin içlerini olumsuz şekilde etkiler. Hem kombinin Hem de peteğin ömrünün uzatılması ve verimi arttırmak için düzenli olarak peteklerin temizlenmesi gereklidir. Bir diğer husus ise zaman içerisinde peteklerin havasının alınması gerekir.

Peteklerdeki Hava Nasıl Alınır?

Petek temizleme işleminin yanında zaman içerisinde oluşan havanın peteklerden alınması gerekir. Petek havası alması işleminde peteklerin üst tarafında konumlanan purjor bölümünün açılması ve sıcak su gelinceye kadar içerisindeki havanın tahliye edilmesi gerekir. Sıcak su geldiğinde ise purjor tapası yerine geri takılır ve çevrilerek kapatılır.

Peteklerdeki Problemleri Nasıl Çözüyoruz?

Eğer kombiniz de herhangi bir problem yoksa, peteklerin genel bakım ve temizliğinin yapılması yeterli olacaktır.

Petek Temizliğinden Sonra Garanti Veriyor Musunuz?

Petek temizleme işlemi yapıldıktan sonra firmamız işlem için 1 yıl garanti veriyor. Yapılan işlem sonrasında hemen ilk faturada farkı hissedeceksiniz.

Hangi Bölgelere Hizmet Vermekteyiz?

İlaç ile petek temizliği hizmeti için ekibimiz İstanbul’un her bölgesinde hizmet vermektedir.

Petek Temizliğinin Ücretleri Ne Kadardır?

Hizmet bedelimiz durumlara göre farklılık gösterebilir. Kullanılan ilaçlara ve uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterir Meta: Petek temizliği ve havasının alınması gibi işlemler, peteğin daha verimli çalışması ve sistemin daha uzun ömürlü olması için yapılır.