×

Koku Tespiti Nasıl Yapılır?

Koku tespiti yapılması için genellikle koku detektörü ve koku tespit cihazı kullanılır. Bu cihazlar içerdikleri teknoloji ile kokuların kaynağının bulunmasını sağlar. Kötü kokulardan kurtulmak için sadece koku tespiti çözüm değildir. Kötü kokunun sebebini tespit ettikten daha sonra müdahale edilir. Kokunun kaynağına göre düzgün şekilde giderme yollarından birine başvurulabilir.

Koku Hangi Bölümlerde Oluşur? (Tuvalet, banyo, lavabo)

Yaşam alanlarını olumsuz etkileyen kötü kokular oluşabilir. Tuvalet, banyo veya lavabo bölümlerinde de kötü kokular oluşabilir. Hangi yerde kötü koku olduğu, biraz da kokunun sebebine göre değişebilir. Tabi özellikle bir bölgede oluşan, kokunun yer tespiti durumun çözülmesini daha da kolaylaştır. Evin veya işletmenin geneline hatta binaya yayılan bir kötü koku oluşursa daha detaylı bakılmalıdır.

Koku Oluştuğu Zaman Ne Yapılmalıdır?

Koku oluştuğunda bir süre beklenmeli ve kokunun türü anlaşılmalıdır. Eğer koku geçici ise bir işleme gerek duyulmaz fakat koku geçmiyorsa, kokunun sebebinin tespiti için uzman ekiplerden destek almanız gerekmektedir. Kokunun tespiti için, kurumsal su tesisat firmalarına başvurmanız en sağlıklı yoldur. Firmalar, ellerinde bulundurdukları son teknoloji cihazlar ile koku tespitini ve kokunun sebebini kolayca bulabilirler.

Kokunun Tespiti ve Çözümü Konusuna Neler Yapıyoruz?

Kötü kokulardan kurtulmak için kullanılan yöntemler, kokunun neden olduğuna göre belirlenir. Eğer Kokunun oluşması, boruların arasındaki boşluklar vb. ise bu durum kolayca düzeltilir. Kokunun sebebi, su tesisat içerisindeki tıkanıklık ise yüksek teknoloji kameralı cihazlarla tıkanıklıkların yerleri tespit edilir ve soruna müdahale edilir. Kısacası kokunun sebebinin ne olduğu tespit ettikten sonra doğru metot ile sorun giderilir.

Koku Tespitinde Herhangi bir Onarım İşlemi Var Mıdır?

Kokunun sebebini tespit ederken, onarım durumu söz konusu olmaz. Yapılan durum tespitinden sonra kokunun yaşam alanınızdan sökülüp atılmasında ise onarım olup olmayacağının kesin bir garantisi yoktur. Koku tespitinde, kokunun nedenine göre onarım işlemi olup olmadığına karar verilir. Kokunun geldiği kaynak mecbur olarak eğer kırılıp, dökülmesi gerekiyor ise tadilat onarım işlemi yapılır.

Kokunun Tespiti için Hangi Ekipmanları Kullanıyoruz?

Tuvalet, banyo veya lavabo bölümlerinde de kötü kokular oluşan kaliteli yaşamı etkileyen kötü kokudan rahatsızlık duyan sizler hemen bizden destek talebinde bulunabilirsiniz, sizlere bu yönde gelişen son teknoloji cihazlar ile destek veriyoruz. Koku tespit cihazı, kullanıldığı yerlerde çok kısa zamanda kokuların kaynağını tespit eder. Bu cihazlar, gelişmiş bir sisteme sahiptir ve kötü kokunun neden sebebiyle alakalı bilgiler paylaşır. Koku detektörü ile kokunun hangi bölgeden geldiğini tespit eder ve bizimle paylaşır. Kötü kokunun kaynağını nokta atışı olarak bulmamızı sağlar.

Hangi Bölgelerde Hizmet Veriyoruz?

İstanbul’un her yerinde koku tespiti hizmeti veriyoruz. Ne zaman bize İhtiyaç duyarsanız hemen ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kötü Koku Giderme Fiyatları

Uygulanan işlemlere bağlı olarak fiyat belirlenir. Öncelikle kötü kokunun yerinin ve kaynağı tespit edilmesi için ücret ödenmesi gerekir. Sonrasında yapılcak olan işlemler ücreti hakkında ve daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hizmet talebinde bulunmak için de firmamıza ulaşabilirsiniz ve aynı gün içerisinde İstanbul’un her bölgesinde hizmet verebilmekteyiz.