×

Kırmadan Dökmeden Cihaz ile Su Kaçağı Tespiti

Teknolojinin gelişimi her alanda hayatımızı kolaylaştırıyor. Bu gelişmeler su tesisat alanında da pratik çözümler sağladı. Cihaz ile su kaçağı tespiti hem su tesisat ustalarının hem de ev sahiplerinin işini kolaylaştıran yöntemdir. Bu gelişmeler sayesinde su kaçağının bulunması çok daha kolay ve az maliyetli bir hal aldı. Kırıp dökerek yapılan tespit, kaçağın olduğu bölgede gereğinden fazla tahribata yol açar ve bu da maliyetleri çok arttırır. 21. Yüz yıl dünyasında kırmadan dökmeden yüksek teknoloji cihazlar ile su kaçağı tespiti mümkündür.

Kırma İşlemi Yapmadan Su kaçağı Tespit Nasıl Yapılır?

Kullanılan yüksek teknoloji cihazlar çalışma yöntemleri farklılık gösterir. Yüksek çözünürlükteki Kameralı cihazlar gider borularına yollanır veya hassas akustik dinleme cihazları ile su kaçağı olan bölgeler tespit edilir. Termal sistemler duvar veya mermer gibi bölgelerin altında kalan kaçaklar noktasal olarak görüntülenebilir. Mutfak, balkon, tuvalet ve banyo gibi farklı yerlerdeki giderlerin borularına gönderilen yüksek teknoloji cihazlar ile noktasal tespit gerçekleşir.

Bilinmeyen Su Kaçağı Varsa Nasıl Bir İşlem yapılabilir?

Bilinmeyen bir su kaçağı varsa veya bundan şüpheleniyorsanız farklı yöntemlerdeki işlemler bölge özelinde uygulanabilir. Su kaçakları büyük kısmı cihazla kontrol edilmediği sürece tespiti yıllarca fark edilmeyebilir. Faturalardaki dengesiz ve yüksek bedeller ev sahipleri veya işletme sahiplerini şüpheye sokabilir ve su kaçağı olup olmadığını kontrol ettirir.

Farklı Bölgelerde Su Kaçağı Varsa Ne Yapıyoruz?

Yüksek çözünürlükteki kameralı cihazlar gider borularına yollanması yöntemi ile su tesisatında ne kadar kaçak olan bölge varsa tespit edilir. Tespit edildikten sonra sadece kaçağın olduğu bölgede küçük bir kırık oluşturulur ve o bölgedeki borular değiştirilir.

Su kaçağı Tespiti Sırasında Herhangi Bir Onarım Oluyor Mu?

Su kaçağı tespiti sırasında herhangi bir parça onarım durumu olmaz. Yüksek çözünürlükteki kameralı cihazların temel amacı bu onarım işlemine gerek duyulmadan, kaçağın yerini tespit etmektir. Sadece su kaçağının oluğu bölgeyi tespit ettikten sonra, kaçağın olduğu yerin onarılması için o yerde mümkün oldukça küçük bir alanda kırma işlemi yapılır. Bu uygulama oldukça kolaydır.

Onarım Gerekirse Onarım İşlemi Yapıyor Muyuz?

Su tesisatınızda kaçak olan bölgeyi onarmak için eğer kırma işlemi yaptığımızda, bizim sorumluluğumuza giren alanlarda onarım desteği veriyoruz. Yapılan işlemler sonucunda ortaya çıkan onarım işlemi çok kolaydır, hizmet verdiğimiz sizler bile işlem sonrasında işlem yapılan bölgeyi düzeltebilirsiniz. Su kaçak tespiti için bizi tercih ettiğinizde, yaşam alanlarınızı sizlere bulmak istediğiniz gibi sorunsuz şekilde teslim edebiliyoruz.

Su Tesisatındaki Kaçağın Tespitinde Nasıl İlerlenmelidir?

Su tesisatındaki kaçağın tespitinde gereksiz iş çıkmaması için öncelikle uygun teknolojide cihazlar kullanılarak, kaçağın olduğu yer tespiti yapılmalıdır. 21. Yüz yıl dünyasının teknolojisinde kullanılan cihazlar zaten tam olarak bunu sağlamaktadır. Su kaçağın olduğu yer bulunduktan sonra ve o bölge kırılır ve çatlağın olduğu su boruları değiştirilir. Sonrasında uygulamanın yapıldığı bölge kapatılır ve bir daha işlemin yapıldığı yerde su kaçağı sorunu yaşanmaz. Eğer boruların birleşme yerinde herhangi bir problem varsa bu durum düzeltilir.

Su Tesisatındaki Kaçağın Tespitinde Hangi Cihazlar Kullanılıyor?

Su tesisatındaki kaçağı tespiti için en yaygın kullanılan cihazlar yüksek çözünürlüklü kameralı su kaçağı tespit cihazıdır. Bu cihazlar ile hem dışından termal olarak gider borularını görüntülenebilir hem de kamera sayesinde gider borularını inceleyebiliyoruz. Su tesisatındaki kaçağın tespiti için yapılacak olan uygulamanın detayları ve fiyat bilgisi için bize ulaşabilirsiniz…

Kameralı cihaz dışında kullanılan cihazlar:

  • Hassas Akustik dinleme cihazı
  • Termal kameralı cihaz
  • Nem ölçer cihazı

Hangi Bölgeler Hizmet Kapsama Alanımızda?

Ekibimiz şuan olarak sadece İstanbul’un tüm bölgeleri için hizmet veriyor. Şehir sınırları içerisinde bizlerle istediğiniz yerden iletişime geçebilirsiniz ve destek talebinde bulunabilirsiniz. Hizmet kapsamında aynı yüksek teknolojili cihazlarımızı kullanarak, kırmadan dökmeden su kaçağı tespitini yapıyoruz.

Cihaz ile Kırmadan Su Tesisatındaki Kaçağın Tespiti Fiyatı Ne Kadardır?

Kullanılan cihazlar ve işlemin uygulanacağı alanın genişliğine bağlı olarak fiyat değişiklik gösterir. Hizmetimizin detaylarını ve sağlıklı bir fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.