×

İlaç İle Petek Temizliği

İlaç ile petek temizliği günümüzde daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Çünkü peteklerdeki verimi arttırdığı bir gerçektir. Düzenli olarak Petek bakımının yapılmasının en önemli adımlarından biri temizliktir ve bu uygulamanın düzgün yapılması gerekir. İlaç ile yani içeriğindeki kimyasallar ile petek temizliği işlemlerinde, zamanla peteğin içirişinde oluşan tüm kalıntılar ve tortular giderilebildiği için çok daha verimli sonuçlar alırız.

İlaç ile Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Su deposu olan cihazlar petek temizliğinde kullanılır. Alışıla gelmiş petek temizliği cihazların basınçlı su uygulaması ile petek temizliği gerçekleşir. Fakat bu cihazların uyguladığı basınç her zaman yeterince temizlemeye bilir. Bu gibi durumlar için geliştirilen özel kimyasallar içeren ilaç, asidik kimliği ile petek içlerinde zamanla oluşan bütün kireç tabakalarını, pislikleri ve tortularını tamamen temizler. Özel Kimyasallar içeren bir formül olduğu için içerisinde herhangi bir kalıntı bırakmadan peteklerin içerisini tertemiz bir hale getirir. Petek temizliğinde kullanılan ilaçların fiyatları işlemin uygulanacağı bölgeye göre değişir. Daha verimli sonuçları olduğundan muhakkak özel kimyasal içeren ilaçlı yöntemin tercih edilmesi sizin için en doğrusudur.

Petek Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Petek temizlemek için hangi yöntemi tercih ettiğiniz fark etmeksizin, ilacı veya ilaçsız temizlikte dikkat edilmesi gereken hususlar,

bunlar;

  • İşleme başlamadan önce kombinin kapalı olduğundan emin olmak gerekir.
  • Kombi içerisindeki suyun tahliye edilmesi gerekir.
  • Petek içerisine tercih edeceğiniz şekilde ilaçlı veya ilaçsız olarak basınçlı su gönderilir. Ne kadar yüksek basınçlı su gönderilirse o kadar etkili sonuçlar alınır.
  • Petek temizleme işlemi bittikten sonra tekrar su dolumu yapılmalıdır.
  • Petek içerisine su eklendikten sonra muhakkak havası alınmalıdır.
  • Bu işlemler sırasında her adımı eksiksiz ve doğru yapılmalıdır, eğer düzgün yapılmazsa kombiniz bozulabilir.

Bu işlemler için kesinlikle tecrübeli ve profesyonel kişilerden destek almalısınız.

İlaç ile Petek Temizliğinin Yapılmasının Faydaları Nedir?

İlaç ile petek temizliği yapmanın en önemli noktası, daha verimli sonuçlar vermesidir. Sadece tazyikli su kullanılarak temizleme işlemi yapıldığında, peteğin içerisinde zamanla oluşan pislikler, tortular ve kireç kalıntıları bütünüyle temizlenemez. Kimyasal içerikli ilaç ile işlem doğru yapıldığında ise, ilacın asidik kimliği tüm o kalıntıları yerinden söker. Basınçlı su uygulandığında ise gevşeyen tüm kalıntılar petekten dışarı tahliye edilir. Kombinin ömrünü uzatmak ve daha verimli çalışmasını sağlamak için İlaçlı petek temizliğini tercih etmelisiniz. İlk Doğalgaz faturanızda farkı hissedeceksiniz.

İlaçla Petek Temizliğinde Uzman Desteği Neden Önemli?

Petek temizliği için kesinlikle tecrübeli ve profesyonel kişilerden destek almalısınız. Bu işlemler sırasında her adımı eksiksiz ve doğru yapılmalıdır, eğer düzgün yapılmazsa kombiniz bozulabilir. Bu istemeyeceğimiz sonuçlar yaşanmaması için işlemleri kendiniz yapmamanız lazım. Bu tercih sizi hem tehlikeli sonuçlarla yüzleşmek zorunda bırakabilir hem de kombinize zarar verebilir. Kullanılan ilaçların kimyasal içeriğe sahip olmasından ötürü kesinlikle temastan kaçınılmalı ve solunmaması lazım. Profesyoneller tarafından yapılmasını istemekte fayda var.

Petek Temizliğinden Sonra Garanti Veriyor Musunuz?

Petek temizleme işlemi yapıldıktan sonra firmamız işlem için 1 yıl garanti veriyor. Yapılan işlem sonrasında hemen ilk faturada farkı hissedeceksiniz.

Hangi Bölgelere Hizmet Vermekteyiz?

İlaç ile petek temizliği hizmeti için ekibimiz İstanbul’un her bölgesinde hizmet vermektedir.

İlaç ile Petek Temizliğinin Ücretleri Ne Kadardır?

Hizmet bedelimiz durumlara göre farklılık gösterebilir. Kullanılan ilaçlara ve uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterir. Bu sebepten sağlıklı fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.